عکس کده من و اتی

در صورت سنگین بودن از مرورگر فایرفاکس استاده کنین یا فلش پلیرکروم و اوپرا رو آپدیت کنین

بانو جانگ در تاریخ چگونه آدمی بوده است؟

جانگ اوک جونگ به معنای واقعی کلمه زن استثنایی بود.پدرش از طبقه ی چونگین(متوسط)و مادرش از طبقه چومین(پایین ترین طبقه)بود.گرچه او از طبقه متوسط به حساب می آمد اما چون اشرافزاده(طبقه یانگبان)نبود و مادرش هم از طبقه پایینی بود،خیلی مورد ظلم و تحقیر قرار میگرفت.

اینکه او از چنین جایگاهی آن هم در سلسله چوسان که نظام طبقاتی حاکم بوده است،همسر پادشاه و مادر پادشاه شد واقعا تحسین و تشویق شما را بر نمی انگیزد؟!!!

در سلسله چوسان بین ۱۸پادشاهی که قبل از پادشاه سوک جونگ بوده اند،تنها پادشاه سه جونگ کبیر(چهارمین پادشاه) بوده که همسرانی از طبقه غیراشرافی داشته است.پس بانو جانگ واقعا تحسین برانگیز است.او آمد و همسر شاه شد و موانع را برداشت و راه را برای دونگی هم باز کرد تا از پایین ترین طبقه جامعه(چومین)به جایگاه بالایی برسد.

تصویری از نظام طبقاتی سلسله چوسان


او همسر پادشاهی سیاستمدار و قدرت طلب شد،پادشاهی که از شواهد تاریخی برمی آید که اولویتش قدرت بوده واگرچه عاشق پیشه بوده اما قدرت را بر عشق ترجیح می داده است.(در سریال زندگی برای عشق هم او را سیاستمدار و قدرت طلب نشان دادند با این تفاوت که برای اوک جونگ استثنا قائل میشد و عشق را بر قدرت ترجیح میداد)همسر چنین پادشاهی شدن قطعا او را خواسته یا ناخواسته درگیر سیاست میکرد.

برخلاف آنچه در سریال دونگی از او میبینیم،مرگ ملکه مادر و عزل و تبعید ملکه اینهیون هیچ ربطی به او نداشته است.ملکه مادر هنگامی که برای دعا برای سلامتی پادشاه با لباس های تابستانی در آب سرد فرو رفت بیمار شد و چند ماه بعد درگذشت.در واقع او قربانی خرافات خودش شده است.برای دیدن زندگینامه او در همین وب اینجا کلیک کنید.

ملکه اینهیون چرا عزل شد؟

گفتیم که پادشاه بسیار قدرت طلب بود.وقتی که وزرا با تصمیم او درباره اعطای مقام هی بین به بانو جانگ و لقب وان جا به پسرش مخالفت کردند،او عصبانی شد وشاید احساس کرده اقتدارش سست شده و کم کم نفوذ و قدرت وزرا بیش از او خواهد شد.پس حزب غربی را با حزب جنوبی جایگزین کرد و ملکه را که حامی حزب غربی و فرزند وزیری از حزب غربی بود عزل کرد و بانو جانگ را به مقام ملکه ارتقا داد.اینگونه او با یک تیر چند نشان زد.هم به پسر بانو جانگ برای ولیعهدی مشروعیت داد و هم قدرت خودش را بیشتر کرد.(در سریال زندگی برای عشق هدفش از عزل ملکه فقط مشروعیت دادن به پسرش بود و در سریال دونگی هم که اصلا عزل ملکه ربطی به پادشاه نداشت)

در۵سالی که ملکه بود هم کار بدی انجام نداد که باعث عزل او و بازگشت ملکه اینهیون شود.باز هم پادشاه این کار را کرد.چرا؟چون قدرتمند شدن حزب جنوبی و خانواده ملکه جانگ برای او خوشایند نبود.از طرفی دونگی هم که حالا همسر پادشاه شده،در این مسائل بی تأثیر نبوده است.در نهایت پادشاه ملکه اینهیون را به مقامش برگرداند و بانو جانگ را به عنوان سابقش هی بین تنزل داد.

بانو جانگ ظالم نبود،مظلوم بود.پادشاه از او و ملکه برای منافع سیاسی خودش استفاده میکرد.گرچه پادشاه حتما عاشق بانو جانگ بوده است اما اولویتش همیشه و همیشه قدرت و حکومت بوده است.بانو جانگ و ملکه اینهیون هر دو مظلوم بوده اند.البته دست روی دست نگذاشته اند و هر دو برای رسیدن به حقشان تلاش کرده اند.کاری که هر کسی انجام میدهد.

بانو جانگ عاشق همسر و پسرش بود.اما پادشاه پاسخ عشق او را با خیانت داد.گرچه هر زنی که همسر شاه میشود میداند که مسلما پادشاه همیشه به او وفادار نخواهد بود اما این برای من یکی کافی و قانع کننده نیست.

در نهایت بانو جانگ به اعدام با سم محکوم شد.چرا؟چون ملکه اینهیون در اثر بیماری ناشناخته ای درگذشت.شاید بیماریش آن زمان ناشناخته بوده واگر در زمان حال بود درمانی داشت.در هرحال ما که میدانیم با جادو نمیشود کسی را کشت.او مسلما بیگناه اعدام شده و قربانی سیاست حزب ها شده است.

او به پسرش زخمی وارد کرده که به عقیم شدنش منجرشده.آیا این واقعا درست است؟هیچ کجا با اطمینان نوشته نشده که او این کار را کرده است.فقط نوشته شده{گفته میشود که او اینکار را کرده است}برای همین است که بعضی سریال ها این را به تصویر میکشند و بعضی نه.(سریال جانگ هی بین این اتفاق را نشان میدهد ولی دونگی و زندگی برای عشق خیر).اگر ما این احتمال را باور میکنیم،چرا احتمال قتل پسر بانو جانگ توسط پسر دونگی را باور نمیکنیم؟!!هر دو احتمال هستند و من هیچکدام را باور نمیکنم چون واقعیت همیشه در تاریخ گم میشود؛تاریخ را چه کسی مینویسد؟آیا همیشه حقیقت را مینویسد؟

سیاست وحشتناک است و به هیچکس رحم نمیکند.چیزی که مسلم است،بانو جانگ و ملکه اینهیون هردو قربانیان سیاست هستند؛سیاست های حزب ها و پادشاه.اما در این میان سیاست بی رحم،ملکه را فقط عزل کرد اما جان بانو جانگ را گرفت.اما آنچه که موجب شد دونگ یی به سرنوشت شوم اوک جانگ دچار نشود ، خود اوک جانگ بود.دونگ یی دومین نفری بود که از طبقه غیراشرافی به همسری شاه می رسید، در واقع بیشتر موانع سر راهش را جانگ اوک جانگ که نخستین همسر بود از سر راهش برداشته بود . به نوعی این دو نفر با اینکه هووی همدیگر بودند .اما سرنوشتی مشترک داشتند . هر دو سالها تحقیر شدند . هر دو مجبور شدند برای به دست آوردن حقوق حقه خود دست به هر کاری بزنند ، مسیر زندگی آن دو در واقع یکی بود با این تفاوت که اوک جانگ اول آمد و راه را باز کرد و پشت سرش دونگ یی با موانع کمتری روبه رو شد.

از نظر من بانو جانگ خیلی سختی کشیده و شخصیت مظلومی در تاریخ بوده است.در عین حال پرتلاش و بلندپرواز و قدرت طلب بوده است و به آنچه استحقاقش را داشته رسیده است.او اکنون یک شخصیت شناخته شده در تاریخ کره است.همین چیزهاست که اورا به شخصیتی کاریزماتیک تبدیل کرده است.او به راستی زنی شگفت انگیز بود.


باتشکر از دوست عزیزم نیلوفر (نویسنده وب) که زحمت کشید و متن رو خوند و یه چیزایی بهش اضافه کرد.زحمت تصاویر هم ایشون کشیدن.مرسی عزیزم❤


خوشحال میشم نظراتتون رو درباره ی این پست بدونم...اگه دوست داشتین درباره ی این شخصیت نظراتتون رو بگین

فرزانه جون با اجازه چند تا عکس گذاشتم توی پست شما اگر احساس کردی نباشه بردا !
راستش دیشب خواستم بگم ولی فکر کردم خودت میذاری بازم ببخشید !😕
نه..خیلی خوبن ممنون
فرزانه عزیز بشدتدممنونم بابت این پست واقعا متشکرم عزیزم ! 
قربونت
بانو جانگ عشقمه❤
سلام فرزانه جون !
خیلی مطلب تون مفید بود هیچ وقت از این نگاه دقت نکرده بودم !
ممنونم بابت پست های مفیدت عزیزم !
سلام عزیزم...خوشحالم خوشتون اومده...ممنون که نظر دادی
سلام
عالی بود من عاشق بانو جانگ هستم !
سلام ممنون 
سلامم خوبی؟
مطالب این پستو خوندمم
عالیییییی بوددددد
مرسیییی عزیزمممم
من فعلا امتحان دارم عزیزممم به همین خاطرم اپ نکردمم:)
سلام عزیزم...مرسی خوبم
اهاان که اینطور
انشالله بزودی شاهد آپ های زیبات و عالیت از هیوجو عزیزباشیم
سلام فرزانه جون خوبی؟؟؟
بسیار عالی بود خسته نباشی
و همینطور شما نیلوفر عزیز بابت این پست خوبتون🌷🌷🌷
ممنون از هر دو
منم بانو جانگ رو خیلی دوست دارم
سلام فاطمه جون ممنون
فرزانه جون ببخشید منظورت کدام جانگ هی بین که این موضوع نشان داده ؟
نمیدونم از خودت شنیدم جانگ هی بین اینو نشان میده ولی نگفتی کدومشون.خودم  هیچکدوم ازجانگ هی بین ها روندیدم😂😂
اهان تو جانگ هی بین ۱۹۹۵ بانوجانگ وقتی خلع مقام میشه پسرش به ملکه میگه مامان ( در واقع مادر همه بچه های پادشاه ملکه ) بعد بانوجانگ می فهمه وپسر انقدر میزنه تا پسرس تب میکنه !
بعد اقیم میشه  !
آهان!....مرسی از توضیحاتت
عالی بود عالی!
مرسی
ممنونم بابت گفتن حقیقت...
بانو جانگ بی گناه بود و دونگی انسانی مظلوم نما.ملکه اینهیون هم شخصیتی خنثی داشت.
عکس دومی که دارن به بانو جانگ سم میدن مال کدوم فیلمه؟
سلام ارزو خانم ! 
دیگه از ما یادی نکردی ؟
بله جانگ هی بین ۲۰۰۲ عکس توی وب خودم هست  + نقدو معرفی سریال 
خیلی خوب بود از نظر من بانوجانگ خیلی سختی کشید و امپراطور میتونست جلوی مرگ اونو بگیره اما این کارو نکرد
مرسی رهاجان!
اوهوم.امپراطور هم باور داشت که بانو جانگ با جادو ملکه رو کشته؛به خاطر همین جلوی مرگشو نگرفت
سلام عزیزم.وبتو بسته بودی.چند بار سر زدم.🌷🌷
بله هفته پیش بسته بود الان باز کردم ! 
درضمن دوتا از در خواست ها تون برا تون قرار دادم ! 
عکس های بانو جانگ ( نقاشی ) و معرفی سریال ! 
ببخشید یه سوال شما در خواست جنگ گل ها را داده بودید ؟
من درخواست قصر خون رو داده بودم.
بله در حال تکمیل احتمالا یا همین جا یا وب خودم برا تون قرارمیدم !
داستانی مشابه زندگی برای عشق و ملکه کی دارد !
سلام متن تون واقعا کامل و آموزنده بود ممنونم فقط یک سوال و اینکه مقام زنان دربار طوری بوده که با دنیاآوردن فرزند معلوم میشدن مثلا مادر ولیعهد مقام اول بین بوده و به مراتب تا چهارمین رتبه سوک وون اما سوال من اینه که چرا پادشاه سوک جونگ بانو جانگ رو دوباره تنزل نداده مثلا دوباره سوک وون باشه و زنده بمونه و اینکه شما یکبار گفتین ملکه مادر زنی هست که اول ملکه بوده و با به تخت نشستن پسرش ملکه مادر شده اما اگه اینطوریه چرا بانو هه بین در ایسان باعنوان شهربانوی اعظم مادرشاه بود و نوعی ملکه مادر بوده اما لباس و مقامش مثل صیغه ها بوده
سلام خوش آمدید ممنون :)
الزاما مقام زنان دربار با به دنیاآوردن فرزند معلوم نمیشده مثلا همین پادشاه سوک جونگ چهار تا همسر با رتبه بین داشته در حالی که یکیشون اصلا فرزندی نداشته(کیم یونگ بین)و یکی هم فقط یه پسر داشته(پارک میونگ بین).

پادشاه بانو جانگ رو گناهکار میدونسته و مجازات کاری که اون کرده مرگ بوده.از طرفی اگر هم میخواست نجاتش بده امکان اینکه مقامش به سوک وون تنزل پیدا کنه وجود نداشته ولی میتونسته اونو از قصر اخراج کنه.منتها چون مجازات کارش قانونن مرگ بوده اگر از هر راهی زنده نگهش میداشت،اعضای حزب نورون ازش آتو پیدا میکردند و قدرت و اقتدارش رو زیر سوال میبردند.به نظرم اعدام بانو جانگ،بیشتر جنبه ی سیاسی داشته.

این به خاطر سلیقه ی کارگردان هست.بانو هه بین هم اوایل سریال چون همسر ولیعهد بود لباسش اڗدها داشت.اما بعد از مرگ ولیعهد سادو و ولیعهد شدن پسرش،اون فقط مادر ولیعهد بود و نه ملکه بود،نه همسر ولیعهد.به همین دلیل لباسش رو اونطور طراحی کردن در سریال.البته به نظر خودم بعد از پادشاه شدن پسرش اگه لباسش اژدها داشت بهتر بود.در کل سریال ها بر اساس سلیقه کارگردان و نویسنده ساخته میشن.

شما که اینقدر علاقه مند هستید،پیشنهاد میکنم زندگینامه های دیگه وب رو هم مطالعه کنید مثل زندگینامه پادشاه سوک جونگ،پسر بانو جانگ و پسر دونگی.اگه مایل بودید اینجا کلیک کنید.
ممنون بابت اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتین
خوش اومدید
خواهش میکنم
سلام و ممنون از اطلاعات خوبتو و عالیتون
لطفا به این سوال من جواب بدین
یکی از معیار ها برای تشخیص مجرد یا متاهل بودن زن ها در فیلم های کره ای با ژانر تاریخی مدل مو هاشون بوده 
آیا برای پسر ها هم همچین معیار هایی وجود داشته یا نه لطفا توضیح بدین
خواهش😊
برای پسرها نه .
برای خانم ها هم تاحدودی یک مدل مو نشاندهنده ی متأهل بودن بوده اما میبینیم که بانوان دربار که مجردن اما سابقه حضورشون در قصر زیاد بوده هم همون مدل مو رو دارن . پس الزاما اون مدل مو نشوندهنده متأهل بودن نیست ولی زنها ، دیگه مدل موی دخترا رو نمیبستن .
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
موضوعات
نویسنده عیرحضوری پذیرفته میشود
نویسندگان غیرحضوری:
زهرا جان(نقد و تصویر)،صوعادعزیز(عکس نوشته)،سوزان جان(عکس نوشته)،زهرابلوم عزیز(آدرس گزاری تصاویر و وارد کردن مترجم😉)،پارمیس گلی(نقد سریال و شخصیت)،فاطمه جان(عکس نوشته)،زل مهربون(تصویر)
Designed By Erfan Powered by Bayan