عکس کده من و اتی

در صورت سنگین بودن از مرورگر فایرفاکس استاده کنین یا فلش پلیرکروم و اوپرا رو آپدیت کنین

زندگینامه پادشاه گیونگ جونگ(پسر بانو جانگ)

او اولین پسر پادشاه سوک جونگ(نوزدهمین پادشاه چوسان) و همسرش جانگ هی بین بود.نامش لی یون و لقبش شاهزاده وان جا(به معنی اولین پسر) بود.در سال ۱۶۹۰ یعنی در ۲سالگی(زمانی که بانو جانگ ملکه بود)به عنوان ولیعهد منصوب شد(ولیعهد هویسو).

گفته می شود که مادر پادشاه گیونگ جونگ (بانو جانگ) به خاطر بیماری پسرش سرزنش می شد. او در سال ۱۷۰۱ به اعدام با سم محکوم گردید. بانو جانگ بر اساس عرف تقاضای دیدار با فرزندش یعنی ولیعهد را نمود.وقتی او برای ملاقات با پسرش به سرعت به سمت وی می دوید، یک جراحت شدید به قسمت تحتاتی شکم ولیعهد وارد نمود که باعث عقیم شدن و ناتوانی وی در به دنیا آوردن یک وارث شد.

او در سال ۱۷۱۸ به عنوان نایب السلطنه پدرش بر کشور حکومت کرد.۲سال بعد(۱۷۲۰)پس از مرگ پدرش در ۳۲یا۳۳سالگی به تخت نشست و بیستمین پادشاه چوسان شد.

گفته می شود پدرش پادشاه سوکجونگ قبل از فوت ،به یی یی میونگ گفته است که شاهزاده یونینگ(پسر دونگی)را به عنوان جانشین گیونگ جونگ معرفی کرده است.اما به دلیل فقدان یک مورخ یا مدرک تاریخی سوءظن ها بین رقبای سیاسی نورون و سورون افزایش یافت.

گیونگ جونگ در خلال سلطنتش از بیماری رنج می برد و حزب سیاسی نورون او را برای کناره گیری به نفع برادر ناتنی اش شاهزاده یونینگ تحت فشار گذاشت. در سال ۱۷۲۰ و دو ماه بعد از رسیدن وی به سلطنت، برادرش شاهزاده یونینگ به منظور رسیدگی به امورات کشوری به عنوان جانشین سلطنتی برادرش منصوب شد زیرا وضعیت ضعیف سلامتی پادشاه مدیریت امور سیاسی را برای وی ناممکن ساخته بود.

این موضوع نزاع قدرت را شدید تر کرده و باعث یک قتل عام بزرگ به نام “شینیم ساوا” شد.در حالی که پیام های حزب نورون به پادشاه بی نتیجه بود. حزب مخالف یعنی سورون از این موضوع در جهت پیشبرد اهداف خود استفاده کرده و ادعا کردند که حزب نورون در تلاش برای غصب قدرت هست و در نتیجه حزب رقیب خود را از چندین منصب وزارتی حذف کردند.

سپس اعضای حزب سورون نقشه قتل وارث سلطنت یونینگ را کشیدند.انها می خواستند وانمود کنند که یونینگ توسط یک روباه که در قصر ساکن شده بود شکار شده است اما یونینگ در قصر مادرخوانده اش ملکه دواگر این وون(سومین ملکه پادشاه سوک جونگ)پناه گرفت.ملکه اینوون از وی مراقبت کرد و او توانست زنده بماند.یونینگ بعد از اینکه به پادشاه گفت قصد دارد به عنوان یک فرد عادی زندگی کند، توانست از خطر مرگ نجات یابد.

دو واقعه قتل عام مهم در چهار سال سلطنت وی وجود داشت. یکی از آنها سینچوک اوکسا بود که در آن حزب سیاسی حاکم (سورون) نورون های مخالف را که اصرار می ورزیدند برادر ناتنی گیونگ جونگ (شاهزاده یونینگ) در اولین سال سلطنت وی در سال ۱۷۲۰ در عوض پادشاه ضعیف و بیمار به امورات کشوری رسیدگی کند، از بین بردند. دیگری ایمین اوکسا نام داشت که در دومین سال سلطنت وی در حدود سال ۱۷۲۲ به وقوع پیوست. تاریخ از هر دو واقعه با عنوان ” سینیم ساهوا ” نام می برد.

دستاوردها در دوران سلطنت:

او در طول سلطنت خود به تقلید از سلاح های غربی تفنگ های کوچکی ساخت و سیستم اندازه گیری زمین را در بخش های جنوبی کشور اصلاح کرد.


پادشاه گیونگ جونگ در سال ۱۷۲۴ در سن ۳۶سالگی و پس از چهارسال سلطنت فوت کرد.

حزب سورون شاهزاده یونینگ را به دلیل تلاش زودهنگام حزب نورون در جایگزینی وی به جای گیونگ جونگ به دست داشتن در مرگ برادرش متهم کردند.اما اکنون تاریخ دانان بر این باورند که بر اساس علائم بیماری که باعث فوت وی شده است،مرگ وی از مصرف غذای دریایی آلوده بوده است.هومر هالبرت این موضوع را در کتاب تاریخ کره اینگونه شرح می دهد:اما ما ممکن است در صحت این شایعه تردید داشته باشیم.بحث در مورد برادری که گفته می شود این چنین عملی را انجام داده است و مردی که میگوهایی که از سی مایلی دریا و بدون استفاده از یخ آورده شده بود را در اواسط تابستان مصرف کرده و ممکن است این عامل باعث مرگ وی شده باشد،بی فایده است.

پادشاه گیونگ جونگ دو همسر به نام های ملکه دانوی و ملکه سونوی داشت.به دلیل اینکه او عقیم بود،از هیچ کدام از همسرانش فرزندی نداشت.ملکه دانوی ۲سال از گیونگ جونگ بزرگتر بود.او قبل از به سلطنت رسیدن گیونگ جونگ در سال۱۷۱۸در سن ۳۲سالگی درگذشت.بعد از مرگ او ملکه سونوی در سن ۱۴سالگی ملکه شد.او۱۷ سال از گیونگ جونگ کوچکتر بود.او در سال ۱۷۳۰یعنی ششمین سال سلطنت یونگ جو(پسر دونگی)در سن۲۵سالگی فوت کرد.

پس از مرگ پادشاه گیونگ جونگ،برادر ناتنی اش شاهزاده یونینگ(پسر دونگی)به تخت نشست و بیست و یکمین پادشاه چوسان شد.


وقایع نگاری حکومت گیونگ جونگ بعد از مرگش در سال ۱۷۳۲ در هشتمین سال حکومت پادشاه یونگ جو منتشر شد. 

تعداد اندکی از خطاطی های دوران نوجوانی گیونگ جونگ تا به امروز باقی مانده است.منبع : تاریخ ما(توسط خودم کامل و بازنویسی شده)

خوشحال میشم نظراتتون رو درباره ی این پستم بدونم😊

👌👌👌👌👌
:))
شنبه ۲۲ دی ۹۷ , ۱۸:۵۱ فاطمه❤عشق کره
بسیار جامع و کامل👏👏👏👌👌👌خسته نباشی
ممنون🌹
شنبه ۲۲ دی ۹۷ , ۱۸:۵۱ فاطمه❤عشق کره
راستی حس نمیکنی یکم متن هات ریز هست؟
چون زندگینامه ها طولانین ریزش کردم که کمتر به نظر بیاد،حوصله کنید بخونید😂😂😂
به پیشنهادت عمل میکنم دفعه بعد درشت ترش میکنم😊
شنبه ۲۲ دی ۹۷ , ۱۹:۵۱ فاطمه❤عشق کره
❤😘🌷🌷🌷🌷
🌷🌷🌷🌷
يكشنبه ۲۳ دی ۹۷ , ۱۳:۵۷ فاطمه❤عشق کره
خودت گلی عزیز🌷...راستی کانال نماشا داری؟
قربونت😘همچنین.....نه ندارم
مث همیشه عالی
لطف داری رهاجان
خواهش میکنم
:)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
موضوعات
نویسنده عیرحضوری پذیرفته میشود
نویسندگان غیرحضوری:
زهرا جان(نقد و تصویر)،صوعادعزیز(عکس نوشته)،سوزان جان(عکس نوشته)،زهرابلوم عزیز(آدرس گزاری تصاویر و وارد کردن مترجم😉)،پارمیس گلی(نقد سریال و شخصیت)،فاطمه جان(عکس نوشته)،زل مهربون(تصویر)
Designed By Erfan Powered by Bayan